Şartlar & Koşullar

Hizmet Şartları

MADDE 1- SATICI

1.1 – SATICI

Ünvanı: Katalay.com

E-mail: [email protected]

MADDE 2 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, TÜKETİCİ‘nin SATICI‘ya ait “katalay.com” internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Satış Bedeli web sitesinde belirtildiği gibidir.

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

4.1 – TÜKETİCİ, SATICI internet sitesinde sözleşme konusu ürünün/lerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 – Sözleşme konusu maddi ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için TÜKETİCİ‘nin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde TÜKETİCİ veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3 – Sözleşme konusu sanal/yazılımsal ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için elektronik olarak SATICI internet sitesinde TÜKETİCİ adına açılmış olan üyelik altında indirilebilir olarak veya TÜKETİCİ‘nin kayıtlı e-posta adresinde belirtilen link aracılığı indirilebilir olarak teslim edilir. Bu ürün tipi için fiziksel gönderim sağlanmaz.

4.4 – SATICI, sözleşme konusu maddi ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzu/ları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 – SATICI, sözleşme konusu sanal/yazılımsal ürünün siparişte belirtilen niteliklere uygun, varsa kullanım kılavuzu/ları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.6 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI‘ya ulaştırılmış olması veya TÜKETİCİ tarafından SATICI internet sitesi üzerinden elektronik olarak veya TÜKETİCİ‘nin kayıtlı e-posta adresine gönderilen onay e-postasına istinaden elektronik olarak TÜKETİCİ tarafından onay alınması ve bedelinin TÜKETİCİ‘nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.7 – Ürünün tesliminden sonra TÜKETİCİ‘ye ait kredi kartının TÜKETİCİ‘nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI‘ya ödememesi halinde, TÜKETİCİ‘nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla maddi ürünün 3 gün içinde SATICI‘ya iade etmesi zorunludur. Ürün, sanal/yazılımsal ise SATICI lisans anahtarının aktivasyonunu derhal iptal etme hakkına sahiptir. Bu takdirde maddi ürünler için nakliye giderleri TÜKETİCİ‘ye aittir.

4.8 – SATICI mücbir sebepler veya maddi ürünler için nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu TÜKETİCİ‘ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde TÜKETİCİ siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.

4.9 – Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI‘ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

4.10 – İşbu sözleşme, TÜKETİCİ tarafından imzalanıp SATICI‘ya faks veya posta yolu ile ulaştırılmasından veya elektronik ortamda TÜKETİCİ tarafından onaylanması sonra geçerlilik kazanır.

4.11 – Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir.

4.12 – SATICI, internet sitesinden satışını yaptığı tüm ürünlerin içeriğini, kapsamını ve özelliklerini değiştirme ve iptal etme hakkına sahiptir.

4.13 – Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

İptal & İade Koşulları

Siparişimi nasıl iptal ederim?

Ürününüzü, banka havalesi ile ödeme seçeneğini kullanarak sipariş verdiyseniz; siparişiniz kargolama sürecine girmeden önce iptal etmek istemeniz durumunda, iletişim sayfamızdaki iletişim formunu kullanarak, istekleriniz bölümüne sipariş numaranızı ve iptal isteğinizi yazarak iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Ürününüzü, kredi kartı ile ödeme seçeneğini kullanarak sipariş verdiyseniz; ödeme yapmadan önce siparişlerim bölümünden vazgeç butonuna tıklayarak iptal edebilirsiniz. Eğer kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, sipraişiniz kargolama sürecine girmeden önce iptal etmek istemeniz durumunda, iletişim sayfamızdaki iletişim formunu kullanarak, istekleriniz bölümüne sipariş numaranızı ve iptal isteğinizi yazarak iptal talebinde bulunabilirsiniz. İptal işleminin yapılmasının ardından kredi kartınıza iade tutarın yansıması bankaya bağlı olarak 3 ila 7 iş gününü bulabilir.

Ürününüzün kargoya teslim edilmesinin ardından, iptal talebinde bulunamazsınız.

Siparişimi nasıl iade ederim?

Ürünler paketlenmeden önce detaylı kontrol edilmektedir. Bu sebeple ürünün kargodan size hasarlı ulaşması halinde tutanak tutulması gereklidir. Bu gibi durumlarda, ürün değişimi yapılır ve para iadesi mümkün değildir.

Ürün değişim talebinde bulunmak için, iletişim sayfamızdaki iletişim formunu kullanarak, istekleriniz bölümüne sipariş numaranızı ve ürün değişikliği isteğinizi yazarak değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Sosyal medyada paylaşın