tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Hyaluronik Asit Neye Yarar?

Tüm cilt tipleri için uygun olan hiyalüronik asit ile cildinizi neme doyurma vakti! Peki, bu eşsiz içeriği eşsiz kılan ne? Öğrenmeye hazırsanız başlayalım.

Işıltılı Bir Cilt

Hepimiz ışıl ışıl, nemli ve yumuşacık bir cilde sahip olmak isteriz. Hiyalüronik asit tam da bu isteklerimize cevap verir. Cilt tarafından kolayca emilir ve kendi ağırlığından 1000 kat fazla suyu çekerek kırışıklıkları anında dolgunlaştırır.

Ipeksi Pürüzsüzlük

Hiyalüronik asit, cildinize sadece ışıltı vermez. Çizgileri ve kırışıklıkları etkili bir şekilde yumuşatmaya yardımcı olarak 1. günden itibaren daha pürüzsüz bir cilde* kavuşmanızı sağlar.

Cildin Koruyucusu

Hiyalüronik asit cilt bariyerinin etkin bir şekilde çalışması için gerekli olan ve cildin üst katmanındaki doğal nemlendirme faktörlerinin bir parçasıdır. Cildin bariyerini güçlendirmeye ve cildin nem seviyesini korumaya yardımcı olarak cildinizi korur.

Güçlendirici Etki

Hiyalüronik asit genellikle serumlarda bulunur fakat hiyalüronik asitin bir cilt bakım rutininin içerisinde yer alması daha etkili sonuçlara ulaşmanızı sağlar.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Saçları İpeksi, Uzun ve Yumuşak Yapmanın 4 Basit Yolu

Uzun ve şehvetli bukleleri olan birini gördüğünüzde kıskanç hissetmemek zor. Dahası, donuk ve fırça gibi saçlara sıkışıp kalırken muhteşem saçlarla doğduklarını görürseniz. Dalgalanan, parıltılı saçlar kadınlarda nadir değildir. Bununla birlikte, birçok kadın bunun düzeltilmiş bir sorun olduğunu bilmiyor. Doğru saç bakım rutini ile saçlarınız da başınızı çevirebilir. Aşağıda saçınızın sağlığını iyileştirmeye ve uzun, ipeksi ve yumuşak hale getirmeye yardımcı olacak 7 basit tedavinin bir listesini hazırladım.

1. Aloe Vera

Malzemeler: Aloe vera yaprağı 2 yemek kaşığı su Fısfıs Şişesi

Kullanım: Bir aloe vera yaprağını dilimleyin ve bir kaşıkla iki çorba kaşığı jel çıkarın. Sarı olanı değil, yalnızca temiz jeli çıkardığınızdan emin olun. Yumuşak bir kıvama gelinceye kadar bu jeli karıştırın. Jele iki çorba kaşığı su ekleyin ve iyice karıştırın. Bu sıvıyı bir sprey şişesine dökün ve iyice çalkalayın. Saçlarınızı yıkadıktan ve kuruttuktan sonra aloe vera solüsyonuyla püskürtün. Saç spreyi yapmış gibi olsun.

2. Yumurta

Malzemeler: 1 bütün yumurta 1 yemek kaşığı zeytinyağı 1 yemek kaşığı bal Saçınızı sarmak icin folyo veya bone

Kullanım: Bir karışım elde etmek için tüm malzemeleri karıştırın.Bu maskeyi saç derinize ve saçınıza uygulayın.Saç deriniz ve saçınız tamamen kaplandığında, 30 dakika bekleyin.Dağınıklığı önlemek için beklerken saçınızı duş folyo veya bone ile sarın.Saçınızı soğuk suyla ve hafif sülfatsız bir şampuanla yıkayın veSaç kremi uygulayın.

3. Soğan Suyu

Malzemeler: Büyük bir soğanın suyu 3-4 damla lavanta yağı

Kullanım: İyi bir çözüm elde edene kadar malzemeleri karıştırın. Bu çözeltiyi kafa derinize uygulayın ve parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapın. Soğan suyunu 10-15 dakika kadar kafanızda bırakın. Saçınızı hafif sülfatsız bir şampuanla yıkayın. Saç kremi uygulayın.

4. Elma Sirkesi

Malzemeler: 1 yemek kaşığı Elma sirkesi 1 su bardağı su

Kullanım: Elma sirkesini bir bardak suyla seyreltin ve bir sürahiye yerleştirin. Saçınızı hafif sülfatsız bir şampuanla yıkayın. Saçınızı yıkadıktan sonra seyreltilmiş elma sirkesi ile durulayın. Saçınızı yıkamayın.